Zoekactie naar mogelijke drenkeling in de Oosterschelde bij Neeltje Jans

Gepubliceerd op 19 april 2025 om 21:58

NEELTJE JANS - Op de Oosterschelde tussen Neeltje Jans en Vrouwenpolder is zaterdagavond langere tijd gezocht naar een mogelijk te water geraakte persoon. De zoekactie is bij zonsondergang gestaakt. 

Reddingsboten Fred en de Koopmansdank van KNRM station Neeltje Jans en een boot van Rijkswaterstaat werden rond 19.00 uur opgeroepen nadat er mogelijk iemand te water was geraakt bij de Oosterscheldekering. Vanaf vliegveld Midden-Zeeland steeg een helikopter van de kustwacht op om mee te zoeken vanuit de lucht. 

Om eventueel snel hulp te bieden stapte een ambulanceteam aan boord van de Koopmansdank. Een tweede ambulance stond stand-by op werkeiland Neeltje Jans. De politie zocht met motoren en voertuigen vanaf de kant naar de mogelijke drenkeling. 

Nadat een deel van de Oosterschelde tussen Neeltje Jans en Vrouwenpolder volledig was afgezocht, werd de zoekactie rond 21.00 gestaakt. Een drenkeling werd niet gevonden. Het is nog niet duidelijk of er daadwerkelijk iemand te water is geraakt.